Вищий спецсуд не змінив вирок Іващенку

Евеліна Вишневська
12 березеня 2013р. 13:33

Вищий спецсуд не змінив вирок Іващенку

Вищий спеціалізований суд України залишив у силі вирок – 5-ть років умовно – колишньому виконувачу обов'язків міністра оборони Валерію Іващенкові.

Суд розглянув касацію в якій шлося про вимогу скасувати рішення Печерського районного суду Києва і постанову Апеляційного суду столиці, та закрити справу за відсутністю складу злочину. Спецсуд залишив її без задоволення, а рішення Апеляційного суду щодо пом'якшення покарання Іващенкові до умовного терміну залишив без змін. Іващенка на розгдялі касації не було. Адвокат Іващенка Борис Нечипоренко прокоментував судове рішення: «Звичайно, ми не задоволені цим рішенням і будемо оскаржувати його в Європейському суді з прав людини, оскільки вважаємо, що наш підзахисний ніякого злочину не скоював» - сказав адвокат.

Кримінальна справа проти екс-міністра була порушена Головним управлінням військових прокуратур Генпрокуратури 20 серпня 2010 року через продаж будівель Судно-механічного заводу в Феодосії. 1 листопада справу передано до суду. 20 травня Іващенка відправили до лікарні, але за 5 днів знову повернули до СІЗО. Про голодування він оголосив 16 червня через упереджене, як на його думку, ставлення суду. 14 серпня колегія суддів Апеляційного суду Києва пом'якшила вирок Іващенкові, звільнивши його від відбування основного покарання звипробувальним терміном на рік. 13-го лютого Валерій Іващенко отримав політичний притулок у Данії - повідомляло видання "Український тиждень"

Теги: Вищий спецсуд , Іващенко , Київ