Творче «Перехрестя» юного художника


12 березеня 2013р. 15:16

Творче «Перехрестя» юного художника

З 4 по 21 березня у Будинку-музеї Михайла Старицького триває художня виставка стипендіата Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» обдарованого вінницького митця Анатолія Гайструка. Експозиція називається «Перехрестя» і присвячена вона пам’яті президента Польщі Леха Качинського.

 

В основі виставкового проекту вінничанина Анатолія Гайструка – пошук історичних і мистецьких паралелей українського та польського народів. Центральна робота – гобелен «Перехрестя», ніби унаочнює роздоріжжя, на якому і досі перебуває наша країна. Але водночас у синьо-жовтих кольорах роботи криється відповідь на запитання: чиїх батьків ми діти? Україна була, є і залишиться неповторною і самобутньою державою з цікавою історією й глибоким корінням.

Щодо інших робіт, то гобеленові твори «Сталість. Земля» та «Плинність. Вода» віддзеркалюють сакралізацію землі та води, мотивом гобелену «Дивне цвітіння» є Дерево життя. А два графічні твори з проекту «Гармонія міста» із зображеннями Вінниці та Варшави ще раз підкреслюють тематику виставки.

Перелік робіт Анатолія Гайструка, об’єднаних назвою «Перехрестя», дуже довгий, але краще ніж сто разів про це прочитати, піти один раз побачити!

Теги: