Юлія Гонтарук покінчила з «Алкоголічкою»

Галина Танай
12 березеня 2013р. 19:16

 Юлія Гонтарук покінчила з «Алкоголічкою»

Покинута мамою дівчинка живе з суворою тіткою, яка змушує її торгувати на базарі. Аліна переконана: в цілому світі її любить тільки лялька. Раптом дівчинка натрапляє на оголошення про набір у дитячий танцювальний колектив «Віночок». Це єдина надія вирватись з брудного світу, де вона нікому не потрібна. Юлія Гонтарук закінчила зйомки драми «Алкоголічка» – історії дівчинки, яка мовчить.

Сценарій до фільму написала Марися Нікітюк, а продюсером виступив Ігор Савиченко, якого знають за альманахом «Україно, Goodbye». Знімали «Алкоголічку» в Києві. Зйомки в аеропорту «Жуляни» та на Дарницькому ринку стали справжнім випробуванням -  режисерка принципово знімала все як є, і масовки практично не було. В Жулянах в момент зйомки затримали чотири рейси, і знімальна група не знала, що робити з навалою людей, що з’являлася просто в кадрі. Але це квіточки: найважче довелось акторці Марині Ластовині, яка зіграла головну героїню. В одній зі сцен Аліна танцює на складі. Напередодні зйомки випав сніг, і дівчинці довелось безупинно танцювати у п’ятиградусний мороз. Але юна акторка виявилась справжнім бійцем і героїчно витримала всі дублі – на таке здатний не кожен дорослий.

Юна акторка Марина Ластовина
Юна акторка Марина Ластовина

Гонтарук від своїх акторів просто в захваті. Головну героїню вона знайшла сама, і це було не так легко – адже дівчинка мала не просто танцювати балет, а ще й грати складну драматичну роль. Ще одна знахідка Юлії – Ніна Набока, яка зіграла тітку Аліни. За словами Гонтарук, в цю акторку вона закохалась ще на пробах. До речі, Ніна Набока знімалась у «Помині» Ірини Цілик, який презентували на Берлінале в лютому.

 
 

 За словами режисерки, «Алкоголічка»   це соціальна драма, тому її персонажів можна щодня побачити в маршрутці чи на базарі. «Ця історія сучасна, вона відбувається тут і зараз, в країні, у місті, в якому я живу. В цій країні існує маленька дівчинка, яка мовчить не тому, що хвора або німа, мовчить, бо вона інакша, бо не хоче і не може ототожнювати себе з усім навколо», – так пояснила свою героїню Юлія Гонтарук.

Наприкінці березня творці фільму планують зробити закритий показ «Алкоголічки». Офіційна ж прем’єрафільму відбудеться восени 2013. 

 

Фото Стаса Семашка

Теги: Цілик , Савиченко , Алкоголічка , Гонтарук , Київ