Російські ЗМІ обурені популярністю Тараса Шевченка

Ольга Бондаренко
13 березеня 2013р. 7:51

Російські ЗМІ обурені популярністю Тараса Шевченка

До 199 річниці з Дня народження видатного українця Тараса Шевченка та до відкриття "Шевченківського березня" в Оренбурзі   - російський телеканал показав сюжет, в якому зневажливо називає Шевченка посередністю, русофобом та ставить його на один щабель із гітлерівськими фашистами.

Сюжет, тривалістю майже 8 хвилин, схоже, намагається заперечити Шевченка як видатну постать свого часу, гідну уваги росіян. В сюжеті сказано: "Цікавий факт: за ненависть Тараса Шевченка до росіян фашисти дозволяли ставити його портрети поруч з портретом Гітлера і зберегли його пам'ятник в Києві", та "Було б зрозуміло, якби на знак російсько-української дружби увіковічнили пам'ять Гоголя в Оренбуржжі. Внесок Миколи Васильовича у російську літературу незаперечний, але звідки у нас взялося таке затяте поклоніння відвертому русофобу Шевченку, якого ми культивуємо з року в рік, влаштовуючи місячник його імені? Навіщо нашим дітям такі дивні і явно чужі кумири, коли у нашій багатонаціональній літературі є імена, якими справді можна пишатися", - наголосив ведучий.

Підсумували сюжет відвертим обуренням і невдоволенням того, що музей імені Тараса Шевченка в Оренбурзі - один із найкращих, в той час, коли такої уваги не удостоїлися навіть поети Пушкін та Єсенін: "До речі, не лише Пушкінського червня немає в Оренбуржжі, немає, наприклад, Єсенівського жовтня…", - додав журналіст. 

Теги: Київ