Здорових 11-класників лишилося 6%

Максим Опанасенко
13 березеня 2013р. 12:57

Здорових 11-класників лишилося 6%

Лише 6% українських випускників шкіл можна віднести до групи відносно здорових дітей. Про це заявив новопризначений міністр молоді та спорту Равіль Сафіуллін.

"Якщо говорити про фізичну культуру у повному розумінні цього слова, то можна сказати, що у нас її практично немає. Якщо у країнах Західної Європи, зокрема, Швеції, Фінляндії число тих, хто займається фізкультурою доходить приблизно до 86-88%, то за нашим даними, у нас цей відсоток коливається на рівні 10-11%", - заявив Сафіуллін, - "Тільки 6% дітей можна віднести до групи відносно здорових. І щороку чисельність населення нашого скорочується".

Наприкінці 2012-го "Свідомо" розслідувало ситуацію зі здоров'ям школярів. Тоді нам на допомогу прийшли співробітниці Інституту гігієни та медичної екології імені Марзєєва Світлана Гозак і Надія Полька. За їхнім дослідженням, за час навчання в початковій школі кількість дітей з хронічними захворюваннями зростає з 30% до 50%. Перевищення нормальної ваги зростає – з 15% до 26,5%. Викривлення хребта – з 50% до 85%. Неправильна реакція серця і судин на фізичне навантаження – з 22,5% до 46,9%. Основною причиною проблем науковці назвали недостатнє, а частіше - відсутнє обладнання спортзалів, не до кінця продумані навчальні програми у школах і байдужість батьків, котрі дозволяють дітям не займатися спортом, а постійно сидіти за комп'ютером.

Ілюстрація - Галицький кореспондент

Теги: Київ