Купити іномарку стане дорожче

Ольга Бондаренко
14 березеня 2013р. 11:41

Купити іномарку стане дорожче

Уряд ввів спеціальне мито на імпортні іномарки, що призведе до суттєвого зростання цін. Рішення було прийнято Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі.

Спецмито 6,46% поширюється на автомобілі з об'ємом двигуна від 1000 кубічних сантиметрів та 12,95%  - з об'ємом до 2200 кубічних сантиметрів, незалежно від країни походження та експорту автомобілів. За словами Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів - введення мита відбулось із численними порушеннями та суперечить інтересам України. "Для застосування обмежувальних заходів щодо імпорту - відсутні будь-які підстави (зростаючий імпорт, нанесення шкоди вітчизняним виробникам)", - повідомили "Свідомо" у ВААІД. Продавці автомобілів заявляють, що робитимуть все можливе, щоб іномарки для рядових українців на деякий час не подорожчали, і з цією метою рекомендуватимуть автоімпортерам ввезти і розмитнити за ці 30 днів (до набуття чинності рішення - прим. "Свідомо") відповідну кількість автомобілів за старими податками без спецмита. Автодилери не виключають, що з 13-го квітня в Україну взагалі не будуть імпортувати автомобілі. 

На сьогоднішній день, мито на нафту і газ займає перше місце за надходженнями до бюджету, автомобілі - на другому. Для прикладу, застосування у 2009 році додаткового мита у розмірі 13% призвело до різкого скорочення імпорту автомобілів, в наслідок чого Державним бюджетом лише за 1 місяць було недоотримано 0,5 мільярдів гривень.

Фото: auto-moto-review.com.ua.

 


Теги: Київ