Водій висадив і відмовився везти хворих на акцію

Маша Землянська
14 березеня 2013р. 11:53

Водій рейсового автобусу, яким до Києва  з Черкас діставали хворі на ниркову недостатність, щоб провести під Кабінетом міністр акцію – відмовився в'їжджати до столиці. Хворих разом з рештою пасажирів висадили у Борисполі.

«Водій зупинився посеред Борисполя і відмовляється везти далі, бо отримав телефонне попередження не везти людей, бо отримає неприємні для себе наслідки – як от права можуть забрати», - розказують «Свідомо» організатори акції. І додає, що наразі люди дістаються Києва своїм ходом.

О 12:00 під будинком Уряду пацієнти з Черкаського Центру гемодіалізу, а разом з ними хворі  з Івано-Франківська, Запоріжжя, Луганська вимагатимуть у чиновників повернути їм ліки – а саме безкоштовний гемодіаліз. Справа у тому, що лікарі призначають його, коли нирки зовсім не виконують свою функцію. Тоді людину підключають до так званої штучної нирки, і вже апарат переганяє й очищає кров від токсинів. Це одна з найдорожчих медичних процедур у світі. Один раз — близько тисячі гривень. Щоб вижити, хворим необхідно проходити її тричі на тиждень. Інакше за десять днів організм отруїться власними токсинами. Наприклад. Тільки у Києві такої долі очікують 70 пацієнтів Інституту нефрології Національної академії наук. Усі вони можуть залишитися без необхідного для їхнього життя лікування. 

 

Теги: Київ , ліки