Янукович: Власенка судили за законом

Ольга Бондаренко
14 березеня 2013р. 16:15

Янукович: Власенка судили за законом

Президент Віктор Янукович визнав, що позбавлення Вищим адміністративним судом депутатських мандатів негативно відіб'ється на відносинах України з Євросоюзом, але наголосив, що це рішення законне. Про це Янукович сказав на прес-конференції з латвійським колегою.

За словами Януковича, у жодній європейській країні депутати не можуть суміщати депутатську діяльність і, зокрема, адвокатську. "У жодній країні Європи, у жодній країні світу цим також займатися не можна, тому суд прийняв рішення згідно із законом. Як це впливає на відносини з ЄС? Безумовно, негативно", - зазначив президент. У той же час Янукович відзначив, що якщо можна було б відстрочити це рішення і дати можливість депутатам визначитися, де вони прагнуть працювати - займатися професійною діяльністю або працювати депутатами - це було б правильно. "Це з однієї сторони. А з іншого боку – коли я розмовляв з головою Верховної Ради, він сказав, що їх неодноразово попереджали, і пройшло вже більше 3 місяців, коли їх попереджали, що треба вирішувати це питання і вони його не вирішили", - сказав Янукович.

6 березня Вищий адміністративний суд позбавив Сергія Власенка депутатського мандата. Держдепартамент США зробив заяву, що ця справа видається їм політично вмотивованою, а євродепутат Ребекка Хармс в ефірі 5-го каналу заявила, що Європа може застосувати санкції і закрити свої кордони для членів українського уряду. Нагадаємо, Сергій Власенко виступає одним із захисників Юлії Тимошенко у справі вбивства Євгена Щербаня, який був розстріляний з автомату в аеропорту Донецька у 1996 році. Одночасно вбили його дружину, механіка і бортінженера. У січні Генпрокуратура повідомила громадськість, що має докази причетності до організації вбивства спільно з Павлом Лазаренком Юлії Тимошенко. Паралельно з цим ГПУ почала розслідування щодо обрання екс-прем'єра Юлії Тимошенко депутатом Верховної Ради у 1996 році

Фото: tsn.ua.

Теги: Київ