Табачник тикає ректорів носами за їхні ж гроші

Максим Опанасенко
14 березеня 2013р. 17:42

Міносвіти просить університети уважніше заповнювати інформацію, котру вони надсилають в Єдину державну базу з питань освіти, бо там купа помилок. Про це повідомляє прес-служба МОН.

"Незважаючи на неодноразові роз’яснення, надані протягом 2012 року керівникам вищих навчальних закладів, головам та працівникам приймальних комісій, системним адміністраторам Єдиної державної електронної бази з питань освіти (далі – ЄДЕБО), до Міністерства по теперішній час надходять звернення з приводу виправлень помилок, допущених під час внесення даних стосовно вступників 2012 року і студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах", - йдеться у листі МОН до ректорів. У Міністерстві пропонують вишам до 1 квітня все перевірити і подати до бази нормальні дані.

ЄДЕБО - ідея Міносвіти. В цю базу університети мають вносити дані про своїх абітурієнтів, студентів і викладачів. Таким чином міністр освіти Дмитро Табачник хоче повернути в державну власність так званий "дипломний бізнес" - друк дипломів для студентів-випускників, чим зараз займається приватна фірма. Що цікаво, за користування базою, котра має бути вигідною державі, університети повинні сплачувати. Вишам влітку минулого року запропонували декілька варіантів. Перший – сплатити 9 297 гривень за підключення власного інтерфейсу. Або ж 744 гривні за одне робоче місце оператора і по 180 за кожне наступне. 

Теги: Київ