Україна не хоче рекомендацій ООН з правосуддя

Ольга Бондаренко
15 березеня 2013р. 8:35

Україна відхилила рекомендації ООН щодо подолання вибіркового правосуддя та політично вмотивованих переслідувань. Про це 14 березня в Женеві на засіданні Ради ООН з прав людини повідомив урядовий уповноважений України у справах Європейського суду з прав людини Назар Кульчицький.

"Ми вважаємо, що проблеми із вибірковим правосуддям в Україні станом на сьогодні не існує. Європейський суд з прав людини у справі "Луценко проти України" визнав відсутність політичних мотивів у його затриманні і триманні під вартою. Тому нам не зрозуміло, на якій підставі нам роблять такі звинувачення", - заявив пан Кульчицький, передає ВВСВсього Україна відхилила 27 рекомендацій, 3 – прийняла частково, а 115 - повністю. Серед відхилених рекомендацій, окрім вибіркового правосуддя - також ті, що стосуються, прав сексуальних меншин, запровадження квот для жінок та ратифікації низки міжнародних договорів. "Ми виходили з реальних можливостей виконати ту чи іншу рекомендацію. Було б безвідповідально погодитися на всі рекомендації, які були запропоновані, а потім не мати змоги їх виконати", - сказав Кульчицький. 

Процес проходив в рамках Універсального періодичного огляду - моніторингового механізму за дотриманням прав людини, у рамках якого кожна країна-член ООН раз на чотири роки мусить звітувати, як вона дотримується прав і свобод людини — і отримувати критичну оцінку свого звіту. Як відомо, Європа називає політично мотивованими судові процеси над Юлією Тимошенко, Юрієм Луценко та нещодавнє позбавлення мандата Сергія Власенка 5-го березня. Вирішити питання з політичними переслідуваннями - є однію із першочергових вимог Європи до України в рамках підготовки до підписання Угоди про Асоціацію.

Теги: Київ