Янукович:Україна купуватиме менше російського газу

Ольга Бондаренко
15 березеня 2013р. 10:26

Віктор Янукович заявив, що Україна скорочуватиме обсяги закупівлі російського газу, якщо ціну на нього не буде знижено. Про це він сказав на спільній прес-конференції з президентом Латвії. 

«Ми маємо велику проблему вже три роки, над якою ми працюємо і не можемо поки що знайти рішення, дати відповідь на питання, чому в Україні найвища ціна на газ в Європі. Зрозуміло, якщо буде така ціна, ми будемо скорочувати обсяги постачань російського газу в Україну і будемо шукати альтернативні джерела», - сказав президент. Янукович звернув увагу, що переговори України з Росією щодо газових питань відбуваються окремо від переговорного процесу стосовно пошуку формату співпраці України з Митним союзом. «Що стосується газових переговорів - вони відокремлені від переговорів по формату відносин з країнами Митного союзу. І ці переговори відбуваються в окремій робочій групі», - зазначив він. Також Віктор Янукович наголосив, що Європа має взяти участьу модернізації української газотранспортної системи. 

Як відомо, у першому кварталі 2012 року ціна російського газу становила близько 416 доларів за 1 тисячу кубів, у другому кварталі - 425 доларів за тисячу кубометрів, у третьому - 426 доларів за тисячу кубометрів, у четвертому - близько 430 доларів за тисячу кубометрів. Згідно даними Держстата, Україна купує незначну кількість газу і в Німеччини, зокрема в німецької "RWE"  за ціною 425 доларів за тисячу кубометрів. 


 

Теги: Київ