Фонд держмайна: Гостинний за копійки не здавали

Ольга Бондаренко
15 березеня 2013р. 12:01

У Фонді державного майна України стверджують, що не оприлюднювали інформацію про вартість щомісячної оренди Гостинного. Про це заявив голова Фонду Олександр Рябченко.

«В засобах масової інформації наводиться вартість Гостинного двору та вартість щомісячної оренди. Голова Фонду Олександр Рябченко під час зустрічі не називав вартість Гостинного двору та його оренди», - йдеться у заяві.

14 березня депутати від «Батьківщини» Олександр Бригинець та Андрій Павловський повідомили, що забудовник орендує Гостинний за 116 гривень за місяць, тобто –  1 400 гривень на рік. "Відповідну інформацію підтвердив голова Фонду держмайна Олександр Рябченко під час зустрічі із нардепами ", написав Олександр Бригинець у Фейсбуці.Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури та віддали фірмі "Укрреставрація", котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із нинішнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. У травні минулого року Гостинний захопили громадські активісти та перетворили його на Громадсько-культурний центр, проте охоронці та працівники забудовника вигнали активістів звідти. Нещодавно, під час чергової акції протесту відбулася велика сутичка активістів з "Беркутом", в результаті якої близько 30 людей, зокрема одного народного депутата від "Свободи" Андрія Міщенко, було доставлено у райвідділ міліції. Почесний президент університету "Києво-Могилянська академія" В’ячеслав Брюховецький навіть звернувся до влади з проханням передати Гостинний двір у власність іхнього навчального закладу. На засіданні Київради рішення про передачу Гостинного у комунальну власність депутати не підтримали. 29-го січня Міністерство культури України відмовило забудовнику Гостинного двору у наданні дозволу на проведення земляних робіт за адресою: Контрактова площа, 4. 

 

Теги: Київ