Водіїв змусять проходити регулярний медогляд

Ольга Бондаренко
15 березеня 2013р. 14:07

Усім українським водіям доведеться проходити регулярні медичні огляди та отримувати меддовідки. Набув чинності спільний наказ Міністерства охорони здоров’я та Міністерства внутрішніх справ, яким затверджено нове Положення про медичний огляд водіїв.

Зокрема, встановлено 4 види огляду:  попередній (для кандидатів у водії при отриманні прав); періодичний (для всіх водіїв); щозмінний (для водіїв-професіоналів до і після рейсів); позачерговий (для водіїв-професіоналів за наявності інформації про погіршення стану здоров'я). Медичному огляду підлягають водії: віком до 55 років (включно) - один раз на 10 років; віком від 56 до 75 років (включно) - один раз на 3 роки; віком від 76 років і більше - один раз на рік. Водії, які виконують роботи з перевезення пасажирів та вантажів, також підлягають періодичному медичному огляду один раз на рік. Втім, у документі не прописано процедуру контролю пройденого медогляду звичайними водіями. На сьогоднішній день інспектор вправі вимагати у водія тільки права, техпаспорт і страховий поліс в разі складання протоколу. Пред'явлення меддовідки інспектору поки не прописано в жодному документі.

На відміну від попереднього Положення - з чинного наказу, зокрема, вилучено правило про додаткове навчання медичних працівників, які проводять щозмінні медогляди. Свого часу голова Держпідприємництва України Михайло Бродський обурювався: «Невже лікарі, які 6 років навчаються у виші, потім періодично проходять курси підвищення кваліфікації, не зможуть перевірити стан здоров’я водія перед виїздом?! Для того, щоб мати таке право їм потрібно пройти 24-годинні курси. Хіба це нормально?!». 

 

Теги: Київ