Філарет радить Папі повернутися до лімузину

Евеліна Вишневська
17 березеня 2013р. 11:39

Глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет не схвалює вчинок новообраного Папи Римського Франциска, який після свого обрання поїхав з Ватикану в мікроавтобусі з іншими кардиналами, а не на особистому лімузині - папамобілі.

"Я не схвалюю такі вчинки. Тому що це праця напоказ, а треба бути скромним в житті перед Богом, а не перед людьми", - сказав Філарет у суботу в ефірі 5 каналу. Філарет також сказав, що сам їздить на дорогому "Мерседесі", та додав : "Якби я їздив на російських автомобілях, я б не зміг відвідувати свої єпархії, парафії в такій кількості, як я відвідую. Я за рік відвідую від 10-ти до 20-ти єпархій завдяки тому, що є автомобіль такий, який не зупиняється. І тому такий автомобіль мені потрібен не як розкіш, а як засіб виконувати свої обов’язки". "Коли не було цієї можливості, як їздив на скромній радянській "Волзі", і мені бізнесмени сказали: "Що це ви на такій скромній?" і подарували мені цей автомобіль", - додав він.

13-го березня новим Папою Римським став кардинал 73-річний Хорхе Бергольо, який взяв собі ім'я Франциск. До речі, це вперше за двотисячну історію папства - він родом не з Європи. 

Теги: Філарет , Папа Римський