Харків та Херсон хочуть зміни у Верховній Раді

Евеліна Вишневська
17 березеня 2013р. 17:12

Громадські організації Харкова і Херсона вимагають розпуску парламенту, а також виступають за скасування депутатської недоторканості і зміни політичної системи на всеукраїнському референдумі, повідомляє УКРінформ. Про це говориться в резолюції, підготовленій для щорічної конференції громадських організацій, яка відбудеться 19-го березня в Харкові.

"З моменту обрання Верховної Ради України пройшло більше ніж чотири місяці, однак вищим законодавчим органом його конституційні функції не виконуються, життєво важливі для країни закони не приймаються. Кабінет міністрів України в таких умовах не може повноцінно працювати і виконувати функції вищого органу виконавчої влади. Законодавча і вся вертикаль державної виконавчої влади в країні фактично паралізована. Країна не розвивається. Далі це тривати не може! Ми вимагаємо від Президента країни розпустити Верховну Раду України 7-го скликання і оголосити дострокові парламентські вибори", - йдеться в документі.

Активісти обіцяють, що, якщо їх вимога не буде виконана, вони створять ініціативну групу для проведення всеукраїнського народного референдуму, на який буде винесено питання скорочення чисельності народних депутатів, введення другої палати парламенту, повного скасування депутатської недоторканості, а також проведення позачергових виборів виключно за мажоритарною системою.

 

Теги: Харків , Херсон , референдум