Анхар Кочнєва повернулась в Україну

Ольга Бондаренко
18 березеня 2013р. 10:10

Анхар Кочнєва повернулась в Україну

Українська журналістка, що була полонянкою сирійський повстанців, Анхар Кочнєва - повернулась в Україну - повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ.

"Міністерством закордонних справ забезпечено повернення 17 березня  в Україну громадянки Ангар Кочнєвої, яка утримувалася у заручниках на території Сирії", - йдеться у повідомленні. Після прибуття до аеропорту „Бориспіль” Кочнєвій допомогли з поселенням у Києві. Стан здоров’я нашої співвітчизниці задовільний.

11 березня стало відомо, що Анхар Кочнєва втекла із полону. Кочнєву викрали бойовики основного сирійського опозиційного воєнізованого угруповання, яке іменує себе підрозділом Вільної сирійської армії. 8 листопада 2012 року в Facebook з'явилося відеозвернення  українки з проханням виконати вимоги викрадачів. Проте про вимоги заручниця не повідомила. Пізніше в ЗМІ з'явилася інформація, що сирійські повстанці вимагають за викрадену українку 50 мільйонів доларів і загрожують стратити жінку 13-го грудня, якщо на той час не одержать викуп. У другому зверненні, опублікованому 28-го листопада, журналістка заявила, що прибула до Сирії за завданням російських спецслужб, займаючись перекладом переговорів одного з російських офіцерів з його сирійськими колегами. Кочнєва приїхала до Сирії після того, як в цій країні почався конфлікт. Там вона працювала позаштатним кореспондентом порталу «Утро.ру» і займалася супроводом журналістів, які приїжджали до Сирії. До цього вона працювала в Москві директором турфірми "Йорданський клуб". 15-го жовтня  Янукович доручив Міністерству закордонних справ, іншим відповідним органам державної влади вжити усіх заходів для її звільнення.

Теги: Київ