Чиновники лишили Музей Тичини без захисту

Галина Танай
18 березеня 2013р. 12:14

Чиновники лишили Музей Тичини без захисту

Триває розгляд справи Національний музей літератури VS Музей Тичини: останній заборгував за оренду приміщення і мусить сплатити 156 тисяч гривень. А Департамент культури, що мав би допомогти музею, умив руки і навіть відмовив дирекції в юридичній допомозі. Захищати інтереси Музею Тичини мусить його директорка Тетяна Сосновська. Як музейному працівнику суперничати з професійними юристами – про це чиновники не подумали.

Тетяна Сосновська звернулась до юридичної служби Департаменту культури КМДА з проханням надати юридичну допомогу. Дирекція попросила чиновників дати пораду: як вчинити з рахунками і документами, що надійшли у справі про стягнення боргу. Юриста у штаті музею нема, грошей на послуги приватного нотаріуса – й поготів. Тому і звернулись до Департаменту культури.

Крім того, Сосновська просила про те, щоб Департамент культури виступив у судовій справі третьою стороною. Маленький нюанс: Департамент культури мав би  виступити третьою стороною з власної ініціативи, адже саме ця установа опікується Музеєм Тичини, є розпорядником коштів і мала би відстоювати його інтереси. Але навіть про це чиновників довелося просити.

 
 

Проте чиновники ігнорують листи з Музею Тичини. Все, що спромоглися повідомити в Департаменті культури – Тетяна Сосновська має відстоювати інтереси музею  самотужки. Це нонсенс: музейний працівник без юридичної освіти проти професійних юристів. Втім, чиновники дали цінну пораду: взяти в штат музею юриста на півставки. Півставки – це 800 гривень. Питання в тому, де знайти охочого захищати музей за ці гроші.

 
 

Тетяна Сосновська направила в Департамент культури ще один лист – з проханням виділити кошти на оплату юридичних послуг. Відстоювати інтереси музею зголосилося ТОВ «Юридичні технології». Але послуги юриста обійдуться недешево - 37 тисяч гривень. Як розповіла пані Сосновська, у 2009, коли музей так само виселяли з прміщення через борг, адвокати надали допомогу безкоштовно. Але директорці просто незручно  просити про це вдруге, тому вона звернулась до чиновників. Департамент культури цей лист поки  що залишив без відповіді.


Проблеми у музею-квартири Тичини почалися восени 2012 через борг за оренду. Офіційно музей орендує приміщення у Національного музею літератури і як юридична особа підпорядковується Києву. Це єдиний музей столиці, який орендує приміщення у міста, а не у держави. Якби музей орендував своє приміщення у держави, плата за нього була б символічна: одна гривня на рік. Зараз же він обходиться Києву в 120-160 тисяч на рік. При цьому очільниця Департаменту культури КМДА Світлана Зоріна ще у 2008 була проти передачі музею на баланс держави - а це дозволило б уникнути сьогоднішніх проблем з орендою. На кінець 2012 борг музею по орендній платі складав 19 тисяч гривень. Нині ця сума становить уже 156 тисяч - з урахуванням пені та штрафів. Департамент культури хоче виселити музей Тичини з його рідного приміщення і тисне на дирекцію: виносить догани та звинувачує у неефективності. При цьому музей Тичини організовує мистецькі проекти міжнародного масштабу, цікаві події для киян тут пропонують кожного дня, і у 2012 році їх відвідало більше 16 тисяч людей На початку лютого директорка музею Тетяна Сосновська та її заступниця Ірина Плехова офіційно відмовились від зарплатні в 1 700 гривень - ці суми вони перераховують на нові проекти музею Тичини.

 

Теги: борг , Зоріна , Сосновська , музей Тичини , Київ