Путін засудив владу Кіпру за податок на депозити

Ольга Бондаренко
18 березеня 2013р. 12:19

Путін засудив владу Кіпру за податок на депозити

Президет Російської Федерації Володимир Путін засудив владу Кіпру за можливе рішення про введення податку на заощадження. Про це повідомляє прес-служба президента РФ.

"У цьому контексті, оцінюючи можливе рішення про введення на Кіпрі додаткового податку на банківські вклади, Путін сказав, що таке рішення, у разі його прийняття, буде несправедливим, непрофесійним і небезпечним", - передав слова президента РФ його прес-секретар Дмитро Пєсков. 

Одноразовий податок є однією з умов виділення 10 мільярдів євро на порятунок від країн єврозони і Міжнародного валютного фонду. З рахунків до 100 тисяч євро буде знято податок у 6,75%, а з тих, що перевищують цю суму, – 9,9%.За оцінками експертів, примусовий збір із депозитів принесе у кіпрський бюджет 5,8 мільярдів євро. Разом з виділеними 10 мільярдами - це трохи менше, аніж хотів Кіпр, що просив 17 мільярдів євро. За підрахунками експертів, третина депозитів у Кіпрських банках належить російським  і українським олігархам. Тим часом, стурбовані вкладники, утворили черги біля банків, намагаючись забрати свої заощадження з банкоматів. Влада Кіпру пообіцяла, що як компенсацію втрачених грошей вкладники отримають акції банків, у яких зберігають свої кошти.

Теги: Київ