Китай - у п'ятірці експортерів зброї у світі

Ольга Бондаренко
18 березеня 2013р. 15:00

Китай - у п'ятірці експортерів зброї у світі

Вперше з часів закінчення "холодної війни" Китай увійшов до п'ятірки найбільших експортерів зброї у світі, витіснивши Великобританію. Про це повідомив Стокгольмський міжнародний інститут досліджень проблем миру (SIPRI). 

За даними Стокгольмського інституту - очолюють п'ятірку найбільших постачальників зброї, як і раніше, США (30% у частці світового експорту зброї), далі, як і в попередньому рейтингу, йдуть Росія (26%), потім - Німеччина (7%), Франція (6%) і Китай (5%). У доповідь увійшли дані про постачання основних видів звичайних озброєнь і військового обладнання у період з 2008 по 2012 роки. SIPRI звертає увагу, що склад п'ятірки "лідерів" змінився вперше за останні 20 років. При цьому, вперше з 1950 року туди не потрапила Великобританія. На думку експертів, зростання частки Китаю значною мірою зумовлене постачаннями Пакистану. Найбільшими імпортерами, за даними інституту, стали країни Азії та Океанії (47%). Серед них лідирує Індія (12%), Китай (6%), Пакистан (5%), Південна Корея (5%) і Сінгапур (4%).

Оприлюднені дані увійдуть в публікації щорічника "SIPRI -2013", черговий номер якого буде представлений у червні. Стокгольмський міжнародний інститут досліджень проблем миру SIPRI був заснований у 1966 році і є незалежним аналітичним центром, що займається дослідженнями конфліктів, озброєнь, контролю над озброєннями і роззброєнням.

Фото: ТСН.
 

Теги: Київ