УДАР:З одеських шкіл вилучають неугодні підручники

Ольга Бондаренко
19 березеня 2013р. 8:00

УДАР:З одеських шкіл вилучають неугодні підручники

Одеський обласний осередок партії "УДАР" повідомляє, що на нараді управління освіти і науки міської ради в Одесі  - начальник управління Зінаїда Цвірінько віддала своїм підлеглим усне розпорядження про те, щоб зі шкільних бібліотек були вилучені ті підручники, які не відповідають політиці керівництва держави. Про це повідомляє прес-служба одеського "УДАРу".

"З шкільних бібліотек необхідно вилучити матеріали (літературу, плакати, реферати) які суперечать політиці керівництва країни, все, що залишилося від минулої влади", - заявила Цвірінько. У партії "УДАР" повідомили, що не залишать справу напризволяще та подаватимуть офіційні запити про те, які книги знаходяться в шкільних бібліотеках і які видалені з них. "Ми підтримаємо цивільне розслідування виконання цього розпорядження Цвірінько. Ситуація із зачисткою від «непридатних» книг - це прямий шлях до тоталітаризму і повсюдної цензури", - сказав активіст партії Андрій Карпенко.

Це вже не перша спроба втрутитись у навчання школярів. Одразу після приходу Дмитра Табачника на посаду міністра освіти у 2010-му, 5-класники отримали нову книгу з історії. В порівнянні з попередньою версією, з тієї книги вилучили словосполучення «штучний Голодомор», замінивши на просто «Голодомор», скоротили розмір тем про Українських січових стрільців і Українську повстанську армію, прибрали інформацію про Помаранчеву революцію 2004-го року. А  з програми курсу з історії для 5-класників, котра почне діяти з 1 вересня, взагалі зникли прізвища Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Франка, Лесі Українки і Олександра Довженка.

 


Теги: Київ