Країна святкує День народження Ліни Костенко

Ольга Бондаренко
19 березеня 2013р. 10:10

Країна святкує День народження Ліни Костенко

Ліна Василівна Костенко, легенда української літератури і справжня окраса сучасої української історії, - сьогодні святкує свій 83-й День народження. 

Святкуватиме цей день не тільки сама Ліна Василівна, але і мільйони прихильників її творчості. Святкуватимуть хто як придумав, - залежно від фантазії, можливостей і бажання. Наприклад, у Львові, на вежі Ратуші, відбудеться студентський поетичний флеш-моб – студенти читатимуть вірш «Я вранці голос горлиці люблю». Після символічного пробудження міста Лева у небо випустять голуба. З 18 березня протягом тижня на телеканалі "ТВі" - між програмами - студенти, яких зняли у Ботанічному саду Києва, читатимуть вірші Ліни Костенко зі своїх електронних книжок, смартфонів, нетбуків та паперових книжок. У Тернополі, зрання, на Театральний майдан вже вийшла молодь, тримаючи в руках роздруковані букви на листках формату А-4. Врешті усі стали таким чином, що утворився напис «З днем народження, Ліно Василівно». Після цього учасники флеш-мобу разом прокричали своє гасло на весь майдан. Крім цих та ще сотень запланованих з нагоди святкування заходів, люди масово вітають Ліну Василівну у соцмережах: пишуть вірші, співають вірші майстрині, шлють їй привітання та знімають відеозвернення. Власне. це вже стало доброю традицією. 

Ліна Василівна Костенко народилася 19 березня у 1930 році у Ржищеві, Київської області. Ліна Василівна була однією із перших і найпримітніших у плеяді молодих українських поетів, які виступили на рубежі 1950-1960-х років. Досить тривалий час вірші Ліни Костенко практично не потрапляли до друку. Але саме у ті роки поетеса посилено працювала, крім ліричних жанрів, над романом у віршах «Маруся Чурай», за який вона у 1987 році була удостоєна премії імені Тараса Григоровича Шевченка. У 2010 році вийшов її перший роман у прозі «Записки українського самашедшого», тему якого видавець Іван Малкович визначив як український погляд на світове божевілля. Ліна Костенко була нагороджена Відзнакою Президента України (1992 рік) і Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (2000 рік), але публічно відмовилася від звання Героя України: «Політичної біжутерії не ношу», - сказала вона.

 
Теги: Київ , Ліна Костенко