Грип перестав боятися Таміфлю

Маша Землянська
19 березеня 2013р. 10:26

Грип перестав боятися Таміфлю

Вірусологи з Всесвітньої організації охорони здоров’я визнали: в 2% випадках захворювання на грип H1N1 Таміфлю не може допомогти. І це при умові, що хворі ніколи раніше не використовували ці ліки. А відповідно сам вірус потрапив в організм уже з імунітетом до Таміфлю.

В 2009-му році під час спалаху «свинячого грипу» Всесвітня організація охорони здоров'я внесла Таміфлю до переліку основних ліків у боротьбі з грипом. Тоді ж Міністерство охорони здоров’я за уряду Юлії Тимошенко закупило цього препарату більш як на 11 мільйонів гривень. Кожна упаковка препарату обійшлася в 251-у гривню. «Свідомо» з'ясувало, що компанія Roche продавала ліки по шість євро. Посередником «угоди» була компанія «Ганза», власники якої Петро Багрій та Юрій Константінов. Останный на той час очолював МОЗівську групу по супроводу закупівлі Таміфлю.

До речі, в листопаді 2012-го року дослідники провідного Британського медичного журналу закликали уряди країн подати в суд на виробника популярних ліків від грипу Таміфлю компанію Roche і повернути витрачені на цей препарат гроші. Вони запевняють: немає жодних доказів, що ліки здатні подолати вірус грипу.

Теги: Київ , ліки , грип