Засідання Ради освятили першою бійкою

Ольга Бондаренко
19 березеня 2013р. 10:46

Засідання Ради освятили першою бійкою

На засіданні Верховної Ради, під час виступу лідера партії "Свобода" Олега Тягнибока - почалась бійка. Спікер Верховної Ради Володимир Рибак одразу оголосив перерву.

Тільки-но лідер "Свободи" опинився за трибуною - опозиція зустріла його оплесками, а провладна більшість почала "свистіти". У залі розгорнулась суперечка. Перед Тягнибоком виступав "регіонал" Олександр Єфремов, якого засвистала опозиція та упродовж всього часу скандувала "Українською" та "Ганьба". А в самому кінці виступу - його також засвистали. Спікер Верховної Ради Володимир Рибак відповів на це "Досить вже! Досить! Вас почули". 


19 березня у Верховній Раді розпочалось пленарне засідання, на яке зареєструвалось 390 народних депутатів. Опозиція зняла блокування. Зранку стало відомо, що опозиційна фракція "Батьківщина" може розблокувати парламент на сьогоднішньому засіданні, якщо буде виконано ряд її вимог. Як відомо, 22-го лютого опозиція вже знімала блокування Верховної Ради, що тривало з 4 лютого з вимогою впровадження персонального голосування, в обмін на обіцянку переголосовувати рішення, якщо з`ясується, що хтось натиснув кнопку за іншого. А вже 5-го березня опозиціонери знову заблокували трибуну і президію Ради через позбавлення мандата Сергія Власенка за сумісництво державної служби з адвокатською діяльністю. 13 березня на засіданні Європарламенту комісар з питань розширення і Європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що Верховна Рада має бути розблокована і працювати передбачувано. Спікер Верховної Ради Володимир Рибак - 17 березня в ефірі телеканалу "Україна" - зробив заяву, що блокування Ради - це лише метод проявити себе як майбутній мер чи президент: "Ви навіть якщо проаналізуєте це блокування ви побачите - хто блокує, а хто відпочиває, інше блокування - хто блокував, а хто наглядав зі сторони. На цьому фоні проглядається прихована боротьба", - поділився своїми спостереженнями Рибак. 

Фото: Опора.

Теги: Київ , Верховна Рада , бійка