У Табачника наїхали на ВНЗ за стипендії

Максим Опанасенко
19 березеня 2013р. 14:39

Міністерство освіти надіслало ректорам українських університетів гнівного листа з вимогою повідомити про невиплачені студентам стипендії. 

В листі йдеться - до МОН почали часто звертатись студенти і скаржитись на "порожні кишені". Також звертаються і викладачі - з тією ж проблемою. Відтак, міністерство зобов'язало ректорів до 17:00 середи відзвітуватися за невиплачені зарплати і стипендії, пояснити чому так сталося і знайти гроші.

До вересня 2012-го студенти отримували 530 гривень "чистої" стипендії і ще 194 гривні "індексації" - доплати, котру постійно коригували в залежності від росту інфляції. На початку літа 2012-го індексацію постановою Уряду прибрали. Все літо більшість студентів отримували 530 гривень, з вересня ж, після кількох акцій протесту, Уряд вирішив збільшити виплату на 200 гривень - повернувши їх таким чином до тих самих 730 гривень. "Відмінники" ж отримували (і продовжують отримувати) 790 гривень на місяць. Питання виплат у березні знову підняв координатор громадської ініціативи «Студентський захист» Андрій Черних. Він звернувся до прем'єра Миколи Азарова зі скаргою на те, що з 1 березня, згідно з обіцянкою президента, студенти мали б отримувати більше грошей і різниця між звичайною і підвищеною стипендіями мала б зрости, але цього не відбулося. За кілька днів Міністерство освіти спробувало заспокоїти освітян - вищі стипендії будуть.

 

 

Теги: Київ