ЄС розкритикував Україну за мита на іномарки

Ольга Бондаренко
19 березеня 2013р. 16:04

ЄС розкритикував Україну за мита на іномарки

Європейський Союз розкритикував Україну за введення мита на імпорт автомобілів та закликав скасувати це рішення. Про це йдеться у повідомленні представництва ЄС в Україні.

"Ми закликаємо Україну переглянути й відкликати своє рішення, оскільки йому не вистачає належного юридичного обґрунтування, і воно впливає на економічні інтереси Євросоюзу", - наголошують у представництві. У повідомленні також наголошується, що у Євросоюзі висловлювали свою стурбованість по цьому питанню ще напередодні введення мита, проте належної реакції у вигляді ґрунтовної інформації з поясненнями так і не отримали. Генеральний директор Всеукраїнської Асоціації Автомобільних Імпортерів і Дилерів Олег Назаренко повідомив "Свідомо", що це лише початок: "Зараз ми готуємо судовий позов, яким будемо оскаржувати це незаконне рішення про мита. Долучаємо до процесу міжнародні організації. Скоро свою позицію висловлять ще Японія і Турція".

Міжвідомча комісія з питань міжнародної торгівлі 12 березня запровадила спеціальне мито на всі імпортні автомобілі, що призведе до суттєвого зростання цін. Продавці автомобілів заявляють, що робитимуть все можливе, щоб іномарки для рядових українців на деякий час не подорожчали, проте автодилери не виключають, що з 13-го квітня в Україну взагалі не будуть імпортувати машини. 


Теги: Київ , мито