Шувалова і Цілик покажуть "Тканину віршів"

Галина Танай
19 березеня 2013р. 16:16

Шувалова і Цілик покажуть "Тканину віршів"

Всесвітній день поезії запам'ятається киянам надовго: в четвер, 21 березня, художниця й поетка Вікторія Черняхівська презентує проект "Тканина віршів". 30 віршів молодих поетів вона перетворила на розкішні ілюстрації - але не прості, а вишиті в техніці фрістайл. Серед авторів проекту - Ірина Шувалова, Павло Коробчук та Ірина Цілик, яку знають за фільмом "Помин".Приємний бонус: до поетів приєднається гурт DOJO. Відбудеться це дійство в Музеї Тичини. 

Вірші для проекту Черняхівська збирала з 1 по 15 лютого. Це мала бути римована поезія про кохання, написана українською. За два тижні художниці написали аж 86 поетів,  і Віці довелося прислухатись до свого серця й  обрати 30.  До тридцятки щасливчиків потрапили відомі київські поети Павло Коробчук, Ірина Шувалова, Таня-Марія Литвинюк та Ірина Цілик. 

Ілюстрація до вірша Анастасії Москвичової "Вчив"
Ілюстрація до вірша Анастасії Москвичової "Вчив"

Черняхівська запевняє: багато поезій не увійшли до проекту не тому, що погані. Навпаки - вони були настільки самобутні, що просто не вписувались у "Тканину віршів". На вишивання пішло близько місяця. Робити текстильні картини, за словами художниці, було неважко. "Це не складний мистецький проект, що готувався роками – це просто гра, цікава мені: я хотіла погратися в шиття, в ілюстрування, в поезію – і мені сподобалося", - розповідає Вікторія. 

Подивитись на "Тканину віршів" можна в четвер, 21 березня, в Музеї Тичини. Вечір почнеться о 20:00. Черняхівська приготувала своїм гостям ще один подарунок - до поетів зазирнуть музиканти з гурту DOJO. Квиток коштує 10 гривень - на ці гроші вас пригостять філіжанкою кави від Музею Тичини.

Теги: Київ , Тканина віршів , Черняхівська , музей Тичини