Влада знайшла причину не проводити вибори в Києві

Олесь Лук'яненко
19 березеня 2013р. 16:45

Влада знайшла причину не проводити вибори в Києві

48 депутатів Верховної Ради звернулися до Конституційного суду з проханням розтлумачити: чи можуть чергові вибори до органів місцевого самоврядування відбуватися не в один час. Про це «Свідомо» повідомили в прес-службі суду.

Серед ініціаторів подання - депутати від Партії регіонів Віталій Журавський, Михайло Чечетов та Дмитро Шпенов. Як повідомляє прес-служба регіоналів, Журавський заявив, що пропозицію опозиції призначити вибори на 2 червня варто не розглядати до висновків суду. За його словами, це займе 2-3 місяці.

Повноваження нинішньої Київради вичерпуються у травні. Вона була обрана в 2008 році, коли відбулися дострокові вибори Київради та мера. Повноваження обраного тоді Леоніда Черновецького закінчилися у червні минулого року. Фактично містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається у уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. Якщо Конституційний суд вирішить, що місцеві вибори мають проходити одночасно по всій країні, то ця Київрада може зберегтися до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів. Тоді нинішня Київрада замість п`яти років, на які ми її вибрали, матиме можливість ділити землю вісім. Опозиція зранку розблокувала трибуну парламенту, пояснюючи це бажанням проголосувати за призначення дати виборів в Києві.

Теги: Київ , вибори , мер