Рада затягує призначення виборів мера у Києві

Ольга Бондаренко
20 березеня 2013р. 13:10

Рада затягує призначення виборів мера у Києві

Верховна Рада затягує прийняття рішення про призначення на 2 червня виборів мера у столиці. Спікер Верховної Ради Володимир Рибак вже вдруге за засідання оголосив 30-хвилинну перерву. 

Голосування цього питання на сьогоднішньому засіданні було однією із головних умов розблокування Ради опозицією. Проте спікер Володимир Рибак відмовляється це робити, посилаючись на регламент. "Регіонали зараз затягують час, щоб не голосувати місто Київ. Тому нам зараз треба негайно проголосувати всі законопроекти, і переходимо до міста Києва", - заявив Арсеній Яценюк. Натомість Рибак оголосив перерву.

Повноваження нинішньої Київради вичерпуються у травні. Вона була обрана в 2008 році, коли відбулися дострокові вибори Київради та мера. Повноваження обраного тоді Леоніда Черновецького закінчилися у червні минулого року. Фактично, містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається з уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. Якщо Конституційний суд вирішить, що місцеві вибори мають проходити одночасно по всій країні, то ця Київрада може зберегтися до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів. Тоді нинішня Київрада замість п`яти років, на які ми її вибрали, матиме можливість ділити землю цілих вісім років. 

Фото: Лівий берег.

Теги: Київ , вибори