Опозиція залишила засідання Ради ні з чим

Ольга Бондаренко
20 березеня 2013р. 13:55

Одразу після 30-хвилинної перерви - спікер Володимир Рибак оголосив засідання Верховної Ради закритим. Вимогу опозиції про термінове призначення дати виборів мера у столиці - не виконано. Рада знову збереться завтра о 10:00.

Голосування питання про призначення виборів мера у Києві на 2 червня на ранковому засіданні - було однією із головних умов розблокування Ради опозицією. Проте спікер Володимир Рибак відмовився виносити питання на першочерговий розгляд. "Регіонали зараз затягують час, щоб не голосувати місто Київ. Тому нам зараз треба негайно проголосувати всі законопроекти, і переходимо до міста Києва", - заявив Арсеній Яценюк. Після цього Рибак оголосив другу за засідання перерву. 

Повноваження нинішньої Київради вичерпуються у травні. Вона була обрана в 2008 році, коли відбулися дострокові вибори Київради та мера. Повноваження обраного тоді Леоніда Черновецького закінчилися у червні минулого року. Фактично, містом керує ставленик влади Олександр Попов та лояльна йому більшість, яка складається з уламків Блоку Черновецького, "тушок" з Блоку Тимошенко та Блоку Кличка, а також Партії регіонів з Громадським активом Києва. Якщо Конституційний суд вирішить, що місцеві вибори мають проходити одночасно по всій країні, то ця Київрада може зберегтися до 2015 року, коли по всій Україні мають пройти вибори рад та голів. Тоді нинішня Київрада замість п`яти років, на які ми її вибрали, матиме можливість ділити землю цілих вісім років. 

 

Теги: Київ