До арешту Доктор Пі працював на Табачника

Максим Опанасенко
20 березеня 2013р. 14:37

До арешту Доктор Пі працював на Табачника

Андрій Слюсарчук, відомий за прізвиськом «Доктор Пі» після того як журналістам газети «Експрес» вдалося викрити відомого нейрохірурга і довести відсутність у нього медичної освіти, працював в Інституті інноваційних технологій і змісту освіти МОН. Про це повідомляють активісти ГО "За професійну журналістику".

Слюсарчука прийняли на роботу в Інститут, котрий займається друком шкільних підручників і освітніми розробками, 15 червня 2011-го. Він отримав посаду старшого наукового співробітника. За півтора місяця – 1 серпня 2011-го – через зміни штатного розпису Інституту – Слюсарчука перевели на посаду завідувача сектору. Щоправда, невідомо якого саме. Звільнили «відомого нейрохірурга» 20 жовтня 2011-го. Офіційна причина – прогули без поважних причин. Цікаво, що в цей же період – до 30 червня 2011-го – Слюсарчук примудрявся працювати ще й у «Львівській політехніці» на кафедрі інформаційних систем і мереж. Для чого було влаштовувати його в міністерський підрозділ? Вірогідно, аби спростити процедуру отримання ним Державної премії в галузі освіти – «за безпосередню участь у проведенні досліджень в рамках натурних наукових експериментів із запам’ятовування та відтворення інформації». Її Слюсарчук разом з Олександром Червоним отримав 30 вересня 2011-го. Грошова винагорода тоді становила 150 тисяч гривень.

Що цікаво, після того, як журналістом вдалося викрити Слюсарчука, професор Пасічник – зав кафедри інформаційних систем та мереж «Львівської політехніки» був звільнений. Інформації ж про роботу Слюсарчука і обставини його прийняття до Інституту інноваційних технологій досі ніде не світилися.

Слюсарчука викрили у жовтні-листопаді 2011-го. Журналісти «Експресу» змогли довести, що медичних дипломів Московського і Вінницького університетів у людини, що працювала нейрохірургом і оперувала пацієнтів, насправді немає, а навчався «Доктор Пі» в профтехучилищі. Тоді міністр освіти Дмитро Табачник спробував заступитися за Слюсарчука, заявивши про нібито свій запит до вишів, де доктор отримував дипломи. 14 листопада 2011 року Слюсарчука арештували – за підозрою в підробці документів і шахрайстві. У січні у Солом’янському райсуді відбулося перше судове засідання за цією справою. До переліку звинувачень додалися незаконне проведення операцій без медичної освіти і заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що призвело до гибелі.

Фото - ТСН, Факты

Теги: Київ