Банки Кіпру відкриються не раніше 26 березня

Ольга Бондаренко
21 березеня 2013р. 7:58

Банки Кіпру відкриються не раніше 26 березня

Влада Кіпру повідомила, що банки, які зачинилися з метою запобігання масовому зняттю коштів вкладниками, - відкриються не раніше 26 березня.

20 березня Кабінет міністрів Кіпру зібрався на екстренному засіданні, повідомляє The New York Times. Вся увага уряду наразі націлена на пошук варіантів розв'язання фінансової кризи. Тим часом, міністр фінансів Кіпру звернувся за допомогою до Росії, яка є одним із найбільших кіпрських вкладників: за підрахунками експертів, третина всіх заощаджень у кіпрських банках належить російським олігархам. І хоча міністр Міхаліс Сарріс заявив після переговорів з російською стороною, що задоволений гарним початком, проте ніяких домовленостей поки досягнуто не було. 

Раніше повідомлялося, що банки Кіпру будуть закриті до 21 березня. Проте після відхилення законопроекту про введення податку на депозити - кіпрський уряд зустрівся із новими перешкодами, адже від прийняття цього рішення залежало надання Євросоюзом і МВФ фінансової допомоги країні. Прийняттям закону уряд мав списати частину грошей – 5,8 мільярдів євро. З рахунків від 20 до 100 тисяч євро мали зняти 6,75%, а з тих, що перевищують цю суму, – 9,9%. Євросоюз вже відреагував на відхилення законопроекту і попередив Кіпр, що без допомоги ЄС і МВФ -  країну може очікувати дефолт. Примітно, що за економіку країни вступилася і православна церква Кіпру, яка володіє великою частиною акцій третього за розмірами банку. Архієпископ Хризостом I заявив, що церква готова закласти свої активи та вкласти кошти у державні облігації.

Фото: The New York Times.

Теги: Київ , дефолт , Кіпр