Медведєв розвінчав міф Азарова про Митний Союз

Ольга Бондаренко
21 березеня 2013р. 9:01

Медведєв розвінчав міф Азарова про Митний Союз

Статус спостерігача при Митному союзі не дозволить Україні впливати ні на які процеси та рішення. Про це заявив прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв.

"З приводу того, чи може спостерігач впливати на якісь процеси? Звичайно, ні. Він же спостерігач", - передає слова Медведєва "Інтерфакс". Хоча і заявив, що Росія, звичайно, буде рада бачити Україну у МС і у такому статусі, проте додав: "Звичайно статус спостерігача виникає із двох міркувань - або просто, що називається, "нюхати повітря" і розуміти, що відбувається, у цьому немає нічого образливого, але тоді ніяких переваг не буде, а друге - це перша стадія приєднання до якогось інтеграційного об'єднання", - сказав Медведєв. Якщо мова йде про другий варіант, відзначив російський прем'єр, то в такому випадку Україна не може розраховувати ні на які можливості і привілеї членства у союзі. Таким чином Медведєв спростував заяву українського прем'єра Миколи Азарова про те, що Україна матиме право впливати та корегувати рішення, які зачіпатимуть національні інтереси. За словами ж Азарова, у статусі спостерігача Україна отримає можливість висловлювати свою позицію, і не буде просто "поставлена перед фактом". 

Про переговори щодо співпраці України у рамках Митного Союзу Росії, Казахстану та Білорусі як спостерігача -19 березня на прес-конференції повідомив  Микола Азаров. Напередодні, 18 березня, Дмитро Медведєв заявив, що приєднання України до Митного союзу у форматі "3 +1" неможливе: потрібно або ратифікувати документи і стати членом МС, або отримати статус спостерігача. Того ж дня, в Сумах, група представників опозиційних партій зірвала проведення круглого столу, організованого Громадським рухом «​​Український вибір», лідером якого є Віктор Медведчук. Віктор Медведчук активно пропагує вступ України у Митний союз та є одним із головних авторів закону, за яким рішення про вступ України до міжнародних організацій можна виносити на референдум. За інформацією "Української правди", президент Російської Федерації Володимир Путін особисто хрестив доньку Віктора Медведчука від третього шлюбу. 

 

 

Теги: Київ