Росія шантажує Україну трубою та союзом з Європою

Ольга Бондаренко
21 березеня 2013р. 10:40

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що участь Росії у трьосторонньому консорціумі з управління газотранспортної системи України можлива лише за умови відмови української сторони від участі в Енергетичному союзі. Про це повідомляє прес-служба російського уряду. 

"Що стосується теми консорціуму, то тут самі українці мають зрозуміти, що їм треба. Якщо їм цей консорціум потрібен - двосторонній або тристоронній, вони повинні нас зацікавити, щоб ми в ньому брали участь", - заявив Медвєдєв.Тому альянс між Росією й Україною в цьому випадку може бути тільки за умови виходу України із цілої низки відповідних інститутів, включаючи договір про приєднання до Енергетичного союзу, якщо, ще раз підкреслюю, це Україні цікаво". За словами російського прем'єра, якщо Україні не цікава співпраця з Росією, то,вони готові йти розвиватись своїм шляхом, а Україна може залишатися в будь-яких міжнародних угодах. Медведєв повідомив, що переговори на цю тему тривають: "Наші українські колеги нам періодично посилають сигнали, але далі сигналів поки процес не йде".

Україна вступила в Європейське енергетичне співтовариство в лютому 2011 року. Це об'єднання країн Південно-Східної Європи створене для досягнення стабільного й безпечного постачання енергоресурсів до країн-членів і Європейського Союзу в цілому. 22 лютого під час телемосту "Діалог з країною" Віктор Янукович розкритикував співправцю України з Енергетичним співтовариством: "Той контракт, який ми маємо на постачання газу, він є несправедливим. Порушуються інтереси України. Тоді питання, а навіщо нам бути в цьому співтоваристві?", - обурився президент. Нагадаємо, "Газпром" вимагає від України законодавчого закріплення можливості оренди  української ГТС. Україна поки на ці умови не йде. Саме через це і не було досягнуто домовленостей по закупівлі газу під час останнього візиту Януковича до Москви 4 березня. 

 

Теги: Київ