В кінотеатрах - "Ренуар. Останнє кохання"

Галина Танай
21 березеня 2013р. 11:39

В кінотеатрах - "Ренуар. Останнє кохання"

Художники – такі ж люди, як усі: страждають, закохуються, зраджують, розкаюються і понад усе хочуть бути щасливими. І з цих карколомних перипетій часом народжуються шедеври, якими захоплюється весь світ. В кінотеатрах прем'єра «Ренуар. Останнє кохання» - історія останніх років життя знаменитого імпресіоніста.

Мистецтвознавці досі сперечаються, чи можна однозначно назвати Ренуара імпресіоністом, - але в тому, що він геній, не сумнівається ніхто. Доля митця склалась цілком щасливо, і, на відміну від багатьох колег, визнання він отримав за життя. Але останні роки перетворились на справжню любовну драму. Такі подробиці життя Ренуара розкрив його правнук  Жак – саме за мотивами книги Жака Ренуара «Любовний портрет» зняв свій фільм режисер Жиль Бурдо. Це перша біографічна стрічка про французького художника.


1915, Лазурний берег. Старий художник отримує звістку про те, що його син Жан серйозно поранений на фронті. Єдине, що підтримує митця – яскрава рудоволоса Андре, шалена красуня, що стає останньою музою майстра. Жан повертається з фронту і закохується у руду femme fatale. Старий слабкий батько мусить боротись за кохання з власним сином – або покірно відійти вбік.

Головну роль у «Ренуарі» зіграв Мішель Буке, якого знають за фільмами «Іграшка» та «Прогулянки Марсовим полем». Його гра викликала неймовірне захоплення Жана Ренуара. «Мені здалось, що я бачу не актора, а свого прадіда», - розповідав зворушений правнук художника. Цей фільм зробили гра Буке та неперевершена операторська робота. Китайський оператор Лі Пінбінь зробив справжнє диво: в кадрі розливається те саме м’яке світло, що випромінюють картини Огюста Ренуара.


 

Чи матиме фільм комерційний успіх – загадка навіть для продюсерів. Одне ясно напевно: ця картина не залишить байдужих. Просто для когось це зворушлива історія кохання, а для когось – маловідома і надзвичайно захоплива сторінка життя улюбленого художника. 

 

Теги: Київ , Ренуар останнє кохання , жиль бурдо