МОЗ хоче поіменно називати хворих на туберкульоз

Маша Землянська
21 березеня 2013р. 15:09

МОЗ хоче поіменно називати хворих на туберкульоз

Міністерство охорони здоров'я хоче створити електронний реєстр хворих на туберкульоз. Причому як запевняють у відомстві - збирати дані вже почали. 

«Завдяки допомозі фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» та інших організацій ми плануємо вже цього року зробити все, щоб електронний реєстр хворих на туберкульоз було створено. Є програмний документ і технічні ресурси. Іншого інструменту для контролю та ефективного використання ресурсів не існує. Було б ідеальним ввести єдиний реєстр усіх хворих в Україні. Але тут є два моменти. По-перше, безумовно, захист персональних даних. По-друге, згода самого пацієнта, яку отримати не так вже й просто», - заявив заступним міністра охорони здоров’я Олександр Толстанов.

Паличка Коха - збудник туберкульозу, живе в кожному третьому. Тільки 5% людей стійкі до інфекції. Якщо Ваш організм ослабнув, щоб заразитися достатньо проїхатися у маршрутці поруч з хворим. Захист від туберкульозу посилює хіба що потужний імунітет. Крім того, попри те, що останніми роками спостерігається зниження захворюваності на туберкульоз - росте рівень мультирезистентного. Тобто стійкого до ліків. А відтак, у  2012-му році від цієї хвороби померло 199 киян.

Фото з сайту Lviv.tv

Теги: Київ , смерть , МОЗ