Економіка Кіпру може обвалитись у понеділок

Ольга Бондаренко
22 березеня 2013р. 9:50

Економіка Кіпру може обвалитись у понеділок

Економіка Кіпру може обвалитись 25 березня - саме до цього часу країна має знайти 7 мільярдів євро для того, щоб отримати рятівний кредит від Європейського союзу та Міжнародного валютного фонду у розмірі 10 мільярдів євро.

Якщо країні це не вдасться, - на кіпріотів може очікувати дефолт, адже Європейський центробанк припинить фінансування банків Кіпру, повідомляє ВВС. Уряд Кіпру пропонує створити Фонд державних інвестицій і випустити спеціальні облігації на 5,8 мільярдів євро. Ще 1,2 мільярд євро планують отримати від приватизації, а також шляхом підвищення податку на приріст капіталу та податку на прибуток підприємств. А в цей час, поки міністри намагаються створити рятівний план - біля банкоматів по всій країні утворились величезні черги: кіпріоти сподіваються хоча б частково зняти свої заощадження. До того ж, кількість готівки у країні зменшується - кіпріотам все важче проводити будь-які фінансові розрахунки. 

Як відомо, фінансова система Кіпру опинилася під загрозою після того, як уряд країни відмовився прийняти законопроект про введення податку на депозити. Проте саме від прийняття цього рішення залежало надання Євросоюзом і МВФ допомоги країні. Примітно, що за економіку країни вступилася і православна церква Кіпру, яка володіє великою частиною акцій третього за розмірами банку. Архієпископ Хризостом I заявив, що церква готова закласти свої активи та вкласти кошти у державні облігації. Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив президенту Єврокомісії Жозе-Мануелю Баррозу, що подальший план урегулювання ситуації з Кіпром єврозона могла б розглядати за участі усіх зацікавлених сторін, у тому числі російських структур. За підрахунками експертів, третина всіх заощаджень у кіпрських банках належить російським олігархам.

Фото: The New York Times.

Теги: Київ , Кіпр , дефолт