Портнов побачив неупереджених суддів

Олесь Лук'яненко
22 березеня 2013р. 14:43

Портнов побачив неупереджених суддів

Радник президента Андрій Портнов привітав колег з Вищої ради юстиції з 15-річчям від створення органу та висловив сподівання, що їхній досвід і відданість справі і надалі сприятимуть кваліфікованій, неупередженій діяльності судової влади.

«Завдяки багаторічній праці членів Вищої ради юстиції та працівників секретаріату, спрямованій на формування професійного й незалежного суддівського корпусу, створюється ефективна система захисту прав та інтересів громадян», - промовив екс-депутат від Блоку Юлії Тимошенко, а нині член Вищої ради юстиції та радник президента. На 15 річницю органу, 21 березня, було влаштовано конференцію, на якій обговорили можливі нововведення. На заході піднімалося питання нових санкцій до суддів, бо наразі суддю можна або звільнити, або залишити на посаді. Але трапляються випадки, коли судді заслуговують покарання, але звільнення, на думку учасників, це занадто. Тому пропонують зменшувати зарплату або застосувати якусь іншу санкцію.

Правозахисники минулого намагалися знайти чесних суддів і їм це вдалося – експерти нагородили найбільш знакові для захисту прав людини рішення суддів. Одним з них стало рішення судді Печерського райсуду Бортницької, яка відмовила співавтору «мовного» закону Вадиму Колесніченку у вимогах спростувати висловлювання іншого депутата про те, що Колесніченко є «агентом Кремля», «істинним терористом, який посягає на державність України». Невдовзі це рішення скасувала колегія суддів Апеляційного суду Києва на чолі з Антоніною Пікуль.

 

Теги: Київ , суди , Портнов