У Росії розглядають справу померлого Магнітського

Ольга Бондаренко
22 березеня 2013р. 15:19

У Росії розглядають справу померлого Магнітського

Тверський суд Москви почав розгляд справи щодо померлого російського юриста "Hermitage Capital" Сергія Магнітського, якого посмертно звинувачують в ухиленні від податків. 

На самому початку слухання захист Магнітського попросив змінити прокурора, заявивши, що діючий - Михайло Резніченко - обмежує доступ адвоката до 60 томів справи, повідомляє ВВС. Магнітський помер у листопаді 2009 року в лікарні СІЗО, після того, як звинуватив чиновників у крадіжці з держбюджету 230 мільйонів доларів. Вважається, що в російській і радянській історії обвинуваченого судитимуть посмертно вперше.Як пояснюють російські слідчі органи, розгляд справи відносно покійних можливий на прохання родичів, які розраховують на реабілітацію людини. Мати Сергія Магнітського раніше назвала процес аморальним і незаконним.

Як вважають колеги Магнітського і правозахисники, його цілеспрямовано довели до смерті умовами утримання і відмовою в медичній допомозі в помсту за те, що він розкрив злочинну схему, за допомогою якої співробітники міліції і чиновники відмивали мільярди рублів. Цей випадок став причиною ухвалення в США "закону Магнітського", яким запроваджуються візові та інші санкції проти 60-ти російських чиновників, причетних, на думку Вашингтона, до смерті юриста.19 березня в прес-службі Слідчого комітету Росії повідомили про закриття справи про загибель Магнітського в СІЗО. 

 

Теги: Київ , Магнітський