МОЗ запевняє: туберкульоз для нас вже не страшний

Маша Землянська
22 березеня 2013р. 16:10

Міністерство охорони здоров'я запевняє: Україна здолала епідемію туберкульозу. І нагадує, що найстрашніше було у 2005-му році.

«Тоді захворюваність становила на 100 тисяч населення – сто хворих на туберкульоз. Сьогодні - 60,5 на сто тисяч населення. Це досить високі показники, але епідемія сьогодні, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, відступила від України. Ми несемо величезний тягар туберкульозу, у нас лишається високою смертність внаслідок туберкульозу. Але якщо взяти останні три роки, смертність від туберкульозу знизилася на 30%», - заявила очільниця відомства Раїса Богатирьова.

Паличка Коха - збудник туберкульозу, живе в кожному третьому. Тільки 5% людей стійкі до інфекції. Якщо Ваш організм ослабнув, щоб заразитися достатньо проїхатися у маршрутці поруч з хворим. Захист від туберкульозу посилює хіба що потужний імунітет. Крім того, попри те, що останніми роками спостерігається зниження захворюваності на туберкульоз - росте рівень мультирезистентного. Тобто стійкого до ліків. А відтак, у  2012-му році від цієї хвороби померло 199 киян

Теги: Київ , МОЗ