З депутата-вбивці Вищий спецсуд зробив хулігана

Олесь Лук'яненко
25 березеня 2013р. 20:01

З депутата-вбивці Вищий спецсуд зробив хулігана

Судді Вищого спецсуду з розгляду цивільних та кримінальних справ Лоліта Романець, Юрій Фурик і Наталія Марчук змінили своєю ухвалою вирок екс-депутату Віктору Лозінському, замінивши статтю за вбивство на статтю за хуліганство.

Відтак Лозінському скоротили термін перебування у в'язниці на 4 роки – з 14 до 10. Покарання спільнику Лозінського, прокурору Голованівського району Кіровоградської області, Євгену Горбенку, що засуджений за зловживання владою і підробку доказів захисту, зменшено з 9 до 6 років. Михайлу Ковальському начальнику Голованівської міліції, який був разом з депутатом в той вечір, та намагався допомогти йому уникнути покарання, залишили попередній вирок –  3 роки умовно.


  

В червні 2009 року депутат від БЮТу Віктор Лозінський з прокурором і головним міліціонером району у мисливських угіддях в Кіровоградській області відпочивали компанією та випивали. Після сутички між собою, Лозінський без суттєвої причини побив місцевого мешканця, а при спробі жертви втекти, декілька разів вистрелив в нього. Від отриманих травм чоловік згодом помер в швидкій. Лозінський міліції все представив як спробу самозахисту, та намагався усіма силами уникнути покарання. До пред’явлення звинувачення у вбивстві, на його захист ставали його колеги, зокрема тодішній віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов. Після рішення про арешт Лозінського екс-депутат більше півроку переховувався, але в березні 2010 здався сам працівникам Генпрокуратури та СБУ. За першим вироком екс-депутатові дали 15 років позбавлення волі, але пізніше Апеляційний суд зменшив його до 14 років. 

 

Теги: Київ , суд , Лозинський