"Київська пектораль" знайшла господарів

Галина Танай
26 березеня 2013р. 11:05

"Київська пектораль" знайшла господарів

Столичні театри отримали по заслугах: ввечері понеділка, 25 березня, у театрі Франка вручали традиційну премію "Київську пектораль". Найкращою драматичною виставою-2012 стала "Опискин. Фома!" від театру на Лівому березі. А головне - цього року "Пектораль" вручали не лише державним, а й приватним театральним студіям. Демократичнішим став і склад журі: фахівців приєднались студенти-мистецтвознавці.

Несподіванкою цьогорічної «Пекторалі» стало те, що не присудили премію за найкращий режисерський дебют: жодна вистава у номінації не набрала достатньо голосів журі. Список переможців виглядає так:

Найкраща драматична вистава - "Опискин. Фома!", Театр на Лівому березі;

Найкраща музична вистава  - "Перехрестя", Національна опера і "Київ-модерн-балет". Тут відзначився балетмейстр Раду Поклітару;

Найкраща жіноча роль – Лариса Паріс, вистава «Елліни, етюди до трагедії «Аякс», студія Паріс;

Найкраща чоловіча роль - Володимир Кузнєцов,  роль Лемареса у виставі «Лист Богу», Театр на Подолі;

Найкращий акторський дебют – Антон Соловей, роль Саші-Колі у вистава «Найлегший спосіб кинути курити», Спільний проект Центру імені Леся Курбаса та театру «Відкритий погляд».

Щасливі переможі отримали пектораль і по вісім тисяч гривень. Сума невелика – на відміну від тої, що витрачається на організацію церемонії. Цьогорічне вручення «Київської пекторалі» обійшлось у  750 тисяч гривень - на 200 тисяч дорожче, ніж торік. Щороку вартість театрального свята зростає на третину. І вже другий рік поспіль тендер проводять за неконкурентною процедурою «закупівля у одного учасника».  

 

Теги: Київ , київська пектораль