Банки Кіпру не працюватимуть до четверга

Маша Землянська
26 березеня 2013р. 12:20

Банки Кіпру не працюватимуть до четверга

Банки Кіпру відкриються 28 березня, у четвер, а не у вівторок - 26 березня, як повідомлялось раніше. Про це заявили у Центральному банку Кіпру.

Після відкриття фінустанов, на всі банківські операції діятимуть тимчасові обмеження, повідомляє ВВС.  Так, за словами президента Кіпру Нікоса Анастасіадеса, діятимуть ліміти на розмір готівки, яку можна знімати, а також обмеження, які дозволять запобігти відтоку коштів за кордон.

Як відомо, кіпрські банки були закриті з 18 березня, щоб запобігти масовому зняттю коштів вкладниками. З того часу вся увага уряду була націлена на пошук варіантів розв'язання фінансової кризи, а банки обіцяли відкрити 26 березня. 25 березня Кіпр домовився з Європейським союзом та Міжнародним валютним фондом про надання країні фінансової допомоги розміром у 10 мільярдів євро. За умовами угоди, другий за величиною банк Кіпру буде реструктуризований, а рахунки понад 100 тисяч євро - будуть тимчасово заморожені і обкладені одноразовим податком, що може скласти до 40% від суми заощаджень. Власникам менших депозитів пощастило більше - ці рахунки застраховані і будуть в повній мірі переведені в Банк Кіпру.

 

Теги: Київ , Кіпр , банки