Яценюк: Вибори у Києві перенесуть за вказівкою

Ольга Бондаренко
26 березеня 2013р. 15:23

Яценюк: Вибори у Києві перенесуть за вказівкою

За даними опозиції, Конституційний суд отримав вказівку прийняти рішення про перенесення київських виборів на 2015 рік. Про це заявив лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.

"Конституційний суд отримав чітку вказівку перенести вибори на 2015 рік", - сказав Яценюк на брифінгу. Також, за його словами, наступного тижня опозиція вимагатиме включення до порядку денного і постановку на голосування питання щодо остаточного прийняття постанови про оголошення виборів мера Києва та Київської міської ради. Він заявив, що 2 квітня опозиція проведе протестну акцію з вимогою проведення виборів мера міста Києва, Київської міської ради та відставки Олександра Попова.

Повноваження нинішньої Київради вичерпуються у травні. Вона була обрана в 2008 році, коли відбулися дострокові вибори міської ради та міського голови. Повноваження обраного тоді Леоніда Черновецького закінчилися ще у червні минулого року. Фактично, містом керує призначений президентом головою міської державної адміністрації Олександр Попов та лояльна йому більшість у Київраді. У четвер в першій спробі проголосувати за призначення київських виборів Верховна Рада не набрала достатньої кількості голосів. Після перерви депутати знову поставили питання виборів на голосування та прийняли його в першому читанні. Опозиція заявляє - новий розгляд київського питання буде 2 квітня. Натомість позиція Партії регіонів - запитати про вибори київського мера у Конституційного суду, аби вже той пояснив - коли їх треба проводити.