У четвер школярі проситимуть не чіпати тестування

Максим Опанасенко
27 березеня 2013р. 15:26

У четвер о 12:00 в книгарні "Смолоскип" на Межигірській колишні і нинішні школярі будуть говорити про плюси тестування в школах і просити чиновників його не чіпати. Організовує цей круглий стіл ініціативна група старшокласників з різних міст країни і активісти з громадянського руху "Відсіч".

Екс-школярі, що вступали до вишів за результатами тестування розкажуть чим це краще за вступні іспити. Ще вони покажуть результати кількох соцопитувань українців про ставлення до тестів. А цьогорічна абітурієнтка лякатиме школярів своїми малюнками на тему "Що буде із школярами і студентами, якщо відмінять ЗНО".

На ідею проведення акції школярів наштовхнули виступи нардепа-комуніста Ігоря Калетніка про те, що тестування варто скасувати і повернутися до вступних іспитів. Ці слова можна було б вважати простим піаром члена КПУ, якби він не був одним з авторів законопроекту "Про вищу освіту", де роль тестів також зменшується, роблячи їх не основним, а одним зі способів вступу до університетів. Законопроект, за думкою освітніх експертів, має найбільші шанси бути проголосованим в цьому році.

Для довідки. Зовнішнє незалежне оцінювання було започатковано у 2006-му. Воно змінило хабарницьку систему вступних іспитів і за роки існування отримало схвалення від більшості батьків та школярів - в престижні університети без грошей вдалося потрапити тисячам простим абітурієнтам. Два роки тому - 5 січня Уряд звільнив з посади директора Українського оцінювання якості освіти, що розробляє і проводить тестування в школі, Ігоря Лікарчука, який очолював Центр з моменту старту тестів, і призначив колишню заступницю міністра освіти Дмитра Табачника Ірину Зайцеву. З того моменту скарг на тест серед абітурієнтів справді додалося - протягом кількох вступних кампаній в завданнях були помилки, нерівнозначні за складністю тести в паралельних варіантах тощо. Освітні експерти вважають - таким чином Міносвіти намагається привести школярів до ненависті до тестів і просто відмінити їх.

Теги: Київ