Найкраща короткометражка Docudays – Воласті голуби

Евеліна Вишневська
27 березеня 2013р. 19:49

Найкраща короткометражка Docudays – Воласті голуби

Став відомий переможець у номінації  DOCU/КОРОТКО. Найкращою короткометражкою  Docudays-2013 стала «Воласті голуби» шотландського режисера Пола Фігана.

«Воласті голуби» - історія про "втечу голубів", своєрідне змагання, яким займаються переважно в бідних регіонах Шотландії. Героями цієї короткометражної стрічки стали двоє чоловіків з робітничого районі Глазго. Реб і Денні ведуть запеклі бої вже 25 років. Вони імітують шлюбні сигнали й гнівне туркотіння голубів і тріумфують, коли вдається упіймати цінного птаха. Навіть під час інтерв’ю, розповідаючи про свій спорт і нескінченне суперництво, кожен із цих двох чоловіків раз у раз бодай одним оком поглядає на небо. 

Також спеціальною відзнакою нагородили короткометражку «Цвіт крізь сльози» (Китай) режисера Хуацін Цзінь. Це історія боротьби і виживання: група дітей-квіточок намагається торувати собі шлях у майбутнє. Героями фільму є Юань і Сян, які займаються акробатикою, та їхні батьки. На худенькі дитячі плечі покладені надії обох родин. Дорослішаючи, вони мусять як фізично, так і морально долати труднощі, але водночас і вчаться по-своєму радіти кожному дню. У цій документальній стрічці висловлена турбота режисера про життя звичайних людей у Китаї.  Також відзначили «Абетку» естонської режисерки Мадлі Ляене - за художнє рішення документальної історії.

Переможця у номінації  DOCU/КОРОТКО обирали польський сценарист Кшиштоф Копчинський та українсько-італійський режисер Олександр Балагура, якого знають за фільмом «Час життя об’єкта у кадрі». До них приєдналась  естонка Маріанна Каат - авторка знаменитої «Шахти №8» про дитячу працю на нелегальних копанках Донеччини.

 

Теги: Docudays , Київ