Кіпр дозволив знімати з рахунків по 300 євро

Ольга Бондаренко
28 березеня 2013р. 8:26

Кіпр дозволив знімати з рахунків по 300 євро

Кіпр запровадив контроль над грошима - тепер клієнтам банків дозволено знімати з рахунків не більше 300 євро на день, а також заборонено обмінювати чеки на готівку.

Міністр фінансів Кіпру Міхаліс Сарріс пояснив це суттєвим обмеженням можливостей фінансової системи країни і значним ризиком відтоку коштів з депозитів, що може спричинити колапс кредитних установ, передає його слова ВВС. Варто зазначити, що ці заходи тимчасові і будуть переглянуті за тиждень. Серед інших заходів контролю грошових потоків також заборона вивозити за межі острова більше 1 тисячі євро готівкою, а також перераховувати кошти за межі країни. Вартість покупок на банківські картки не повинна перевищувати 5 тисяч євро на місяць.

Як відомо, вдень відкриваються кіпрські банки, які були закриті з 18 березня. 25 березня Кіпр домовився з Європейським союзом та Міжнародним валютним фондом про надання країні фінансової допомоги розміром у 10 мільярдів євро, щоб уникнути дефолту. За умовами угоди, другий за величиною банк Кіпру буде реструктуризований, а рахунки понад 100 тисяч євро - будуть тимчасово заморожені і обкладені одноразовим податком у 40% від суми заощаджень. За підрахунками експертів, третина всх великих заощаджень країни належить російським і українським олігархам. Запроваджені на Кіпрі заходи контролю над грошима є першим випадком, коли країна єврозони обмежує потоки капіталу.

 

Теги: Київ , Кіпр