Студенти-стоматологи перемогли Богатирьову

Максим Опанасенко
28 березеня 2013р. 10:51

Студенти-стоматологи перемогли Богатирьову

Результати іспиту студентів-стоматологів всіх медичних вишів країни, котрі Міністерство охорони здоров'я анулювало минулого тижня через нібито витік інформації про завдання напередодні, таки зарахували. Про це йдеться у відповіді Центру тестування профкомпетентності студентів-медиків нардепу Лілії Гриневич на її запит.

Іспит складали 12 березня. Того ж дня, за повідомленням Центру, було знайдено в мережі 70% відсканованих питань і відповідей цього екзамену. "Злив" був розміщений на сайті www.kroktest.org.ua, котрий до цього виконував роль простого тренувального майданчика, де розміщувалися пробні тести. За тиждень МОЗ розіслав в медичні виші листа з вимогою скасувати результати. Студенти одразу збунтували. І написали міністру охорони здоров'я Раїсі Богатирьовій цілу купу невдоволених звернень. Тому в четвер МОЗ вирішило - лист про скасування результатів треба відкликати і зарахувати студентам їхні бали. Але пообіцяло - витік інформації вони будуть розслідувати - разом з Генпрокуратурою і міліцією.

Зараз сайт kroktest.org.ua не працює. Знайти його власників з відкритих джерел неможливо - на сайті перевірки доменів imena.ua відсутня інформація про адміністратора. Відомо лише, що сайт хоститься у ТОВ "Хостпро" і знаходиться в Києві. Створений він у 2010-му. Ми знайшли групу в соціальній мережі Вконтакте "Дружба медицинских университетов Украины". Тут студенти-медики обмінюються інформацією про завдання і складання іспитів. Після анулювання результатів адміни групи залишили ось таке повідомлення: "Че могу сказать.. Спасибо тупому 3 курсу всех стоматологов украины.. Они лохи содрали все 100 процентов крок 1 вот и КРОК тест закрыли через дятлов.. Учишься на 3 вот и содри кажется крок на 60% а не на 100%. Вот из-за мелкого лошья пострадали все... Теперь даже малейшей халявы небудет...". Ще привернула увага переписка адмінів з користувачем Іваном Вовчком (його сторінка вже чомусь видалена із соціальної мережі) 26 березня - в день, коли медики мали складати ще один тест. На питання адмінів "Ну че тишина?", юзер відповів "нет!!жду!". На що адміни о 02:58 зреагували так: "Да врятли чето будет.. Всегда к 2-м часам выкидували". За даними Центру, "злиті" завдання іспиту їм вдалося знайти о 02:25.

Щоправда, студенти в коментарях почали відписувати - списували далеко не всі, а перед іспитом адміністрації вишів вимагали у них гроші за успішне складання. Коли ж стало зрозуміло, що більшість склала добре, почалася історія з відміною результату.

 

Теги: Київ