МЗС порахувало - візи не треба в 45 країн світу

Евеліна Вишневська
28 березеня 2013р. 15:48

Безвіз українці можуть в’їжджати на територію 45-ти країн світу. В тому числі від українців не вимагають візи десять країн колишнього СРСР: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Узбекистан. В'їзд до усіх країн колишнього СРСР, окрім Росії та Білорусі, здійснюється за закордонним паспортом, без візи.Така інформація міститься на сайті Міністерства закордонних справ.

Також візи не вимагають п’ять європейських країн : Албанія, Боснія і Герцеговина, Сербія, Чорногорія та Македонія. Безвізовий режим з Македонією діє лише до 15 березня 2014 року. Безвізовий режим для українців діє з вісьмома країнами Північної Америки. Це Антигуа і Барбуда, Барбадос, Гаїті, Гондурас, Гватемала, Нікарагуа, Сальвадор та Ямайка. Що стосується країн Південної Америки, то тут у громадян України не вимагають віз п’ять країн: Аргентина, Бразилія, Еквадор, Парагвай та Перу. Без віз українці можуть також відвідати дев’ять країн Азії: Бруней, Ізраїль, Південна Корея, Північна Корея, Малайзія, Монголія, М’янма, Східний Тимор, Туреччина. З країн Африки безвізовий режим для українців існує тільки у Свазіленді та Тунісі. Також без віз українці можуть відвідати п’ять країн Океанії: Самоа, Тонгу, Тувалу, Федеративні Штати Мікронезії та Фіджі. Для в’їзду в інші країни світу українцям потрібно заздалегідь оформлювати візи у консульствах.

Нещодавно, депутати затвердили угоду між Україною та Євросоюзом яка спрощує оформлення віз. Угода буда укладена 23 липня 2012 року у Брюсселі. До цієї угоди внеслись доповнення, якими збільшився перелік осіб, які можуть отримати візи до ЄС за простішою процедурою. Тепер простіше оформити візу зможуть не лише журналісти, але й члени їхніх команд. Також тепер їм не потрібно буде запрошення від приймаючої сторони, а достатньо буде підтвердження з місця роботи. Спрощеною процедурою зможуть користуватись й члени громадських організацій, представники релігійних громад, які беруть участь у міжнародних форумах. 

 

Теги: віза