Філарет попросив у поляків прощення за 1942-й

Максим Опанасенко
28 березеня 2013р. 17:16

Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет закликав українців та поляків до взаємного прощення за трагедію польсько-українського конфлікту в роки Другої світової війни. Про це йдеться в його зверненні до вірян з нагоди 70-х роковин Волинської трагедії.

«Закликаю всіх українців та поляків зберігати у серці християнські слова: прощаємо і просимо про прощення. Історикам належить далі досліджувати причини, перебіг та наслідки українсько-польського протистояння, але чорні сторінки минулого не повинні бути визначальними для сьогодення і майбутнього. Зло ніколи не можна перемогти злом, а лише добром», — йдеться у зверненні. Він переконаний - цьогоріч ми маємо особливо вшанувати загиблих під час конфлікту. І продовжувати будувати тісні партнерські зв'язки.

У 2013-му - 70-річчя українсько-польського конфлікту на Волині. Війна точилася в розпал Другої світової. За дослідженням Центру дослідження визвольного руху, війна йшла за українські території, які до 1939 року входили до складу Польщі (Холмщину, Волинь, Галичину), на яких українці хотіли створити власну державу, а поляки бажали відновлення довоєнних кордонів. Проте питання кордонів вирішилося після Другої світової без участі українців і поляків, після чого комуністична влада Радянського Союзу та Польщі насильно змінила етнічну конфігурацію західноукраїнських та східнопольських територій.

 

Теги: Київ