В США кулі для захисту частіше ховають невинних

Олесь Лук'яненко
29 березеня 2013р. 12:38

В США кулі для захисту частіше ховають невинних

Конституційне право зберігати зброю вдома не є ефективним засобом самооборони, а скоріше навпаки – становить загрозу для суспільства. До таких висновків прийшов аналітик Артур Келлерманн впливового американського аналітичного центру «RAND Corporation».

У своєму дослідженні він з’ясував, що наразі дві третини американців, з тих хто має вогнепальну зброю, зберігають її за для самозахисту. Тоді як у 1999 році власники ділилися пів-на-пів – мисливці та звичайні громадяни. Ця тенденція не стикається з розвитком злочинності. Так з 1993 року кількість навмисних вбивств скоротилася вдвічі, а усі насильницькі злочини в США на 48%.

Каллерманн в 1994 році провів дослідження в Атланті. Його команда проаналізувала 198 поліцейські звіти про напад на будинки, де вдома зберігалася вогнепальна зброя. Тільки в трьох випадках власники змогли скористатися нею – 1,5 % від усіх нападів. У переважній більшості випадків злочинці доставалися зброї швидше за власників. Аналітик також досліджував вбивства пов’язані зі зброєю для самозахисту – найбільше з них самовбивств, умисних вбивств та нападів. 14 грудня минулого року в Конектікуті 20-річний Адам Ленза, взявши вдома зброю, вбив свою матір після чого поїхав в початкову школу і розстріляв 25 людей, зокрема учнів та вчителів. Коли злочинець почув наближення поліції, він застрелився на місці події.

 

Теги: США , зброя , самозахист